Poduszki Pokój Dziecięcy Wystrój Wnętrz

Poduszki dla dziecka – w jakim wieku warto ją podarować?

Głęboki i spokojny sen małej pociechy jest dla rodziców z wielu względów najważniejszy. Prędzej czy później pojawia się pytanie: czy kupić poduszkę naszemu dziecku? Wybór takiej poduszki nie jest prosty, ponieważ trzeba wybrać taką, która utrzyma w prawidłowej pozycji kręgosłup malucha.

Czy zakup poduszki dla chłopca lub dziewczynki do dobry pomysł?

Żadna dorosła osoba nie wyobraża sobie położenia się bez większej czy mniejszej poduszki. Jeśli chcesz włożyć poduszeczkę niemowlakami, koniecznie wstrzymaj się z taką decyzją. Specjaliści rekomendują, że zakup poduszki do pokoju dziewczynki lub chłopca powinien nastąpić nie szybciej niż w drugim roku życia małej pociechy. Skąd się wzięły takie restrykcyjne zasady? Ponieważ wiele badań pokazało, że poduszki zbyt wcześnie położone w łóżeczkach mogą przyczyniać się do ryzyka wystąpienia nagłej śmieci łóżeczkowej (SIDS). Powód jest niezwykle prosty – małe dziecko nie kontroluje swoich ruchów, dlatego może sobie nieświadomie zrobić krzywdę. Dziecko nie ma w pierwszych miesiącach swojego życia warunkowych odruchów mających na celu odsunięcie danego przedmiotu.

Jakie poduszki do pokoju dziewczynki i chłopca będą dobre?

Gdy maluch rośnie, a jego ruchy są coraz sprawniejsze i dynamiczniejsze, sam zauważysz, że dziecko nie będzie się wysypiać bez dedykowanej poduszki dla chłopca czy dziewczynki. Zakup poduszki powinien być jednak przemyślany. Najlepszą opcją będzie poduszka wykonana z hipoalergicznych materiałów. Przykładowym materiałem jest poliester, który cechuje się wysoką odpornością na grzyby i pleśń. Co więcej, poduszkę tego typu można z powodzeniem prać w pralce. Dla takich małych dzieci zdecydowanie odradza się produktów z puchem oraz pierzem mogącymi spowodować wystąpienie alergii. Do poduszki do pokoju dziewczynki lub chłopca warto dodać również poszewkę. Na rynku jest dostępnych mnóstwo miękkich i miłych w dotyku poszewek. Ważne, aby taka poszewka była zdolna do generowania cyrkulacji powietrza.