Pokój Dziecięcy Pokój Nastolatka Wystrój Wnętrz

Jakie zasłony do pokoju dla chłopca lub dziewczynki?

Dekoracje w salonie, sypialni oraz kuchni zazwyczaj są wybierane według stylu wnętrza. Nie inaczej powinno się zrobić w przypadku aranżowania pokoików dziecięcych. W tym artykule poruszymy temat firanek do pokoju dziecięcego.

Zasłony do pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki, jako ważna dekoracja

Warto pamiętać, że firanki nie tylko pełnią funkcję ozdobną, lecz także praktyczną. Każdy rodzic z taką myślą powinien zakupić firanki swojemu dziecku. Zasłony również z powodzeniem osłaniają przed promieniami słonecznymi podczas zabawy. W sprzedaży znajdziemy zasłony zaciemniające, półzaciemniające, półprzeźroczyste oraz przezroczyste. Standardowo takie zasłony do pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki mogą zostać zamontowane na żabkach, kółkach czy tunelach. Zaletą takiej ozdoby jest duża dostępność zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Najwięcej rodziców szuka jednak takich firanek przez internet poprzez frazy tj. firanka pokój dziewczynki czy firanka pokój chłopca.

Jakie zasłony do pokoju dziecięcego dla chłopca lub dziewczynki?

Przy szukaniu odpowiednich zasłon do pokoju swojego dziecka, warto wziąć pod uwagę rodzaj tkaniny oraz długość. Oba te czynniki omówimy w niniejszym artykule. Nie da się ukryć, że najlepsze firany wykonywane są z lnu oraz bawełny. Len szczególnie jest polecany do dziecięcego pokoju dlatego, że wykazuje właściwości przeciwalergiczne. Warto zwrócić uwagę również na zasłony do pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki, które są wykonane z tafty. Są one sztywne oraz nie przepuszczają promieni słonecznych. Zatem będą dobrym wyborem dla nieco mniejszych dzieci, które dużo śpią. Dla dzieci w wieku 2-3 lat polecane są grube zasłony o gęstym splocie. Efektywnie one chronią przed promieniami słonecznymi wpadającymi przez okna. Długość przy wyborze zasłon również ma znaczenie. Na rynku w sprzedaży oferowane są modele w wielu rozmiarach, dlatego każdy rodzin dopasuje produkt do wymiarów okna znającego się w pokoju dziecięcym.