Obrusy Wystrój Wnętrz

Obrusy nowoczesne i modne do salonu

Stół w salonie lokalizowany jest zazwyczaj w centralnej części – to przy nim odpoczywamy po ciężkim dniu i ucztujemy z członkami rodziny czy przyjaciółmi. Istotny jest zatem nie tylko model stołu, lecz to, w jaki został wystylizowany. Pomóc w udekorowaniu pomogą brusy.

Obrusy nowoczesne – jaki wybrać?

Sklepy sprzedające tekstylia oraz dekoracje kuszą nas szeroką ofertą nowoczesnych obrusów. Znajdziemy w ofertach na przykład obrusy na okrągły stół czy prostokątne małe kawowe ławy. Przed konkretnym zakupem warto zrobić rozpoznanie, dzięki któremu ustalimy, jaki obrus naprawdę potrzebujemy. Czym należy kierować się podczas poszukiwań odpowiedniego obrusu?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kształt naszego stołu. Obrusy na okrągły stół nie będą pasować na stoły, które mają kształt prostokąta lub kwadratu. Gdy ustalimy już kształt, warto wybrać obrusy nowoczesne mające właściwości ułatwiające eksploatację takiej ozdoby. Pożądaną właściwością jest zwłaszcza plamoodporność oraz brak gniotliwości. Druga cecha wynika z materiału, z którego wykonany jest dany obrus. Na uwagę zasługują w szczególności obrusy wykonane z poliestru, bawełny oraz lnu.

Obrusy nowoczesne – najlepsze propozycje

Obrusy nowoczesne mogą być zarówno ozdobne, jak i minimalistyczne. Pamiętajmy jednak, że obrus nie powinien być za bardzo ozdobny, aby nie przyćmić całego salonu, który jest przecież sercem domu. Na rynku można wyróżnić obrusy gładkie, wzorzyste, haftowane czy te, które ręcznie wykonywane są na szydełku. Każdy z typów cechuje się innymi właściwościami i będzie spełniał oczekiwania innych osób. Przykładowo gładkie obrusy wzbogacają minimalistyczną przestrzeń. Z kolei obrusy wzorzyste będą odpowiadać osobom, które lubią florystyczne i egzotyczne wzory (w takich wariantach można najczęściej spotkać obrusy wzorzyste). Haftowane obrusy natomiast sprawdzą się w salonach rustykalnych, gdzie panuje ciepły drewniany klimat. Na uwagę zasługują również obrusy koronkowe, które pasują do domów urządzonych w stylu glamour.