Pokój Dziecięcy Wystrój Wnętrz

Jakie zasłony do pokoju dziecka kupić? Poradnik

Zasłony do pokoju dziecka to ważny element ogólnej aranżacji. Stanowią one nie tylko ozdobę, lecz także chronią dziecko przed słońcem mogącym obudzić rano zbyt wcześnie. Jakie zasłony do dziecięcego pokoju wybrać? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Zasłony do pokoju dziecka – co należy wziąć pod uwagę?

Zasłony do pokoju dziecka na polskim rynku są wykonywane z różnych tkanin. Najlepsze są jednak te, które bazują na naturalnych tkaninach tj. len czy bawełna. Zalecane są szczególnie firany lniane, ponieważ nie elektryzują się i wykazują właściwości antyalergiczne. Co więcej, są lekkie i powiewne, a więc idealne do dziecięcego pokoju. Minusem jest jednak dość wysoka cena, lecz jak to w życiu bywa, wysoka jakość wiążę się z wyższą ceną. Jeżeli jako rodzic potrzebujesz zasłony, które chronią przed promieniami słonecznymi, koniecznie wybierz zasłony zaciemniające butelkowa zieleń wykonane z tafty. Cechują się one dodatkowo sztywnością oraz odbijają słońce. Kupując zasłony do pokoju dziecka, należy wziąć pod uwagę kolorystykę oraz styl mebli i ścian w pokoju. Jeżeli dziecko już jest starsze i już ma swoje konkretne zainteresowania np. bajki, warto zakupić zasłony z postaciami z bajek. Zakup związany z zainteresowaniami dzieci zawsze jest najlepszą opcją. Zasłony do pokoju dziecka powinny sięgać maksymalnie do parapetu, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko ściągnięcia ozdoby oraz całego karniszu przez małą pociechę.

Zasłony do pokoju dziecka – gdzie kupić?

Zasłony są ogólnodostępne w stacjonarnych sklepach meblowych oraz sklepach internetowych. Dlatego zasłony zaciemniające butelkowa zieleń można kupić bez problemów. Zwłaszcza w tzw. sieciówkach uświadczymy szeroki wybór wzorów oaz modeli. Jeżeli jednak masz ograniczone środki pieniężne na taki zakup, warto zrobić wcześniejsze rozpoznanie całego asortymentu. W tym celu pomoże także weryfikacja opinii wcześniejszych klientów. Wybrane zasłony do pokoju dziecka z łatwością można zamówić przez internet do paczkomatu lub pod drzwi.